Bojan Maksimović győzött a 2026-os Szerb Nemzetközi Sakkversenyen. A 10-játékos, körutazó tornán a 20. kiírásban részt vevő játékosok közül ő lett a legjobb. A verseny Senta városában zajlott 13-21 június között. Ez volt az első alkalom, hogy a nyílt kategóriában női résztvevő is megjelent – Sofia Pogorelskikh, a nemzeti csapat tagja. Maksimović három győzelmet is megszerezve nyerte el a vezető helyet, amit az egész torna során nem engedett el. A cím megszerzéséhez 6,5/9 pontot szerezve elegendő volt. „A verseny kezdetén arra számítottam, hogy a három legjobb közé kerülök, de nem voltam biztos a formámban. Aztán kiderült, hogy jól álltam. Bár a torna hosszú és kihívó volt, de megérte” – mondta Maksimović. A játékos a jövő heti meccsekre készül, amelyeken a világranglistán a legmagasabb helyezett játékosok is részt vesznek.