GM Javokhir Sindarov, aki két hónappal a kandidátusok tornájának győzelmének megnyerése után mondta, hogy az élete meglepően kevés változást szenvedett, most elismerte, hogy a sakkhoz való kapcsolata radikális változásokon ment keresztül az elmúlt évben. A 20 éves uzbikus világbajnok a sajtókonferencián kifejtette, hogy a győzelem után a sakkra való koncentrációja megnőtt, de a napi rutinja továbbra is hasonló maradt. „A sakk már nem az a dolog, amit korábban gondoltam róla. Most inkább a stratégiáról, a táblára való koncentrációról van szó, nem pedig a szokásos játékosként való elvállalásról”, mondta. A megnyerés után a világranglistán 15. helyre emelkedett, de a nyomás és a vállalt felelősség megváltoztatta a megközelítését. A jövő héten a FIDE-s zónakupa lesz a következő kihívása, ahol a játékstílusát tesztelni kívánja.
Játékosok
Sindarov: „Nem dolgoztam sokat a sakkozásban”
