Bellahcene és Wafa nyertek. A 2026-os Afrikai Egyéni Bajnokság döntőjében Bilel Bellahcene (Algeria) és WGM Shahenda Wafa (Egyiptom) szereztek aranyérmet. Bellahcene harmadik alkalommal hódította meg a címet, míg Wafa negyedik alkalommal lett kontinentális bajnok, így összesen négy darabot szerezve. A verseny a Botswana-ban, a Cresta Hotelben zajlott, ahol mind a férfi, mind a női kategóriában 9 rövid sakkverseny állt. A férfiak között Bellahcene és Bassem Amin (Egyiptom) voltak a legjobbak. A két játékos egyaránt 4,5/5 pontot gyűjtött a negyedik kör után. Bellahcene a következő mérkőzésen győzött, így megőrizte címét. Wafa a női kategóriában is kiválóan játszott, és a legmagasabb eredményt érte el. A verseny a kontinens legfontosabb sakkeseménye volt, ahol több mint 100 játékos vett részt. A győztesek a jövő hónapban is szerepelnek a világversenyeken.
Versenyek