A magyar női sakkcsapat június 11 és 15 között négy napig edzőtáborozott Máltán. A helyi sakkszövetség meghívására négy játékos és a szövetségi kapitány részvételével zajlott a program, amely célja a csapat teljesítményének javítása volt. A tábor során a játékosok különböző stratégiákat dolgoztak ki, és a kapitány vezette a gyakorlatokat. A résztvevők szerint a különleges környezet segített a koncentráció megőrzésében. A Magyar Sakkszövetség (MSSZ) szervezte a programot, amely részben a jövőbeli nemzeti tornákra készülést is célzott. A tábor végén a csapat tagjai elismerően emlegették a helyi szervezők munkáját. A jövő hónapjaiban a női csapat több nemzeti és nemzetközi versenyen is részt vesz, amelyekre ez a tábor felkészítőként szolgálhat. A magyar női sakk szakmai fejlődésének egyik kulcsfontosságú lépcsőfokára számít a jelenlegi edzőtábor.
